Akcja Deizolacja

grafika: Dominika Bałdyga

– Brus! Ja od dwóch miesięcy nigdzie nie wychodzę!

Tak mi brakuje innych ludziuf, że zaczęłam machać do śmieciarzy. Trzymam wtedy na rękach wyrywająca się Lady Pampers, żeby nie myśleli, że stara, durna baba do nich macha. Niech chociaż raz w życiu się te dzieci na coś przydadzą!

Lady Pampers wtedy wierzga kończynami. Oni myślą, że ich serdecznie pozdrawia, a ja myślę, że ją za chwilę uduszę, a ona mysli, że jej obiecywali, że dzieciństwo to fajna sprawa jest.
Wprawdzie po ostatnim machaniu nie było ich z dwa tygodnie, ale tłumaczę to sobie brakami kadrowymi, a nie faktem, że się do szyby cyckami przyssałam. Ubranymi cyckami, ale jednak. Nie, żebym planowała to zassanie. Po prostu do kuchni wpadł suczeł, goniony przez Lady Pampers w ramach onlajnowych lekcji wuefu. Tak się ścigały, że Lady Pampers szurnęła krzesłemw stronę mojej dupy. Opracie krzesła pizgło mnie między poślady z takim impetem, że chcąc ratowac resztki godności i gaci przyssałam się do szyby balkonu. Ot i cała niepowtarzalna historia cyców na szybie. Pan śmieciarz też tak chyba uważał, bo minę miał równie niezapomnianą. No przynajmniej ja jej nigdy nie zapomnę.

Poza śmieciarzami mam też sąsiadkę, która wierzy w teorie spiskowe, ufo, zamrożoną spermę hitlera i że globalne ocieplenie wymyślili producenci wody mineralnej. Powiem Wam w tajemnciy, że boję sięcoraz bardziej wychodzenia na podwórko.
Podczas ostatniego olewania trawnika dowiedziałam się, że pan Henio, poprzedni właściciel, zawsze jej jabłka dawał. Kocham takie nienachalne żebry. Poważnie. Brus powiedział, żebym dopytała następnym razem, co ona mu dawała i żebym koniecznie przekazała, że konkubent jest żywo zainteresowany tematem. Niech sam się pyta! Nie dość, że nigdy się nie idzie do niego dodzwonić, bo pewnie wisi na telefonie ze swoimi dziwkami, to ja mam mu jeszcze załatwiać romans za płotem. Ja wiem, że on lubi starsze, ale błagam! Jest jakaś górna granica wieku i niskiego ajkju!
Nie będę się skłócać z sąsiadami, kto wie jak długo będziemy na siebie jeszcze skazani. Chociaż fakt. Im współczuję trochę bardziej 😀

– Brus! Od dwóch miesięcy! Słyszysz! Od dwóch miesięcy nie wychodzę!
– A do śmietnika? – zażartował Brus
Wzrokiem mu pokazałam, że bardzo chętnie sprawdzę czy on cały razem z tym pustym garem do tego kosza wejdzie, więc się zreflektował.
Dobra! Ubieraj się!

Spojrzałam w dół na spodnie od piżamy i na swoją wiele starą koszulkę z wiele obiecującym napisem „kocham ręczną” i udawałam, że nie rozumiem aluzji.
20 minut później mknęliśmy passerattim dookoła Wypiżdziejewa Małego. Podróż życia. Nagle Brus, mistrz niespodzianek i publicznego robienia mi siary, skręcił na autostradę. Karnęliśmy się od węzła do węzła. Normalnie się podnieciłam. Liczyłam auta osobowe i auta ciężarowe. I sarny przy drodze. I robotników na trwającej już ze trzy lata rozbudowie węzła Kijewo. No tam akurat się przydały moje zdolności matematyczne i wewnętrzna rozkmina, czy jak zero mnożysz przez zero to nadal jest zero.

Wracaliśmy pomalutku lasem.
Matko, ostatni raz jak tędy jechałam wszystko było szare, a teraz patrz – zieloniutko!
– Dobra Hanej. Chcesz wysiąść i dotknąć drzewa?
Odrwróciłam twarz od szyby i spojrzałam na Brusa, a właściwie na jego błądzący po twarzy szelmowski uśmiech.
– No co Ty skarbie! W życiu bym Cię przecież nie zostawił w lesie i nie odjechał jak tylko wysiądziesz!
Zdecydowałam się na otworzenie szyby w oknie, wystawienie twarzy i rąk.
Dostałam gałęzią w ryj i połknęłam komara.
Wtedy dopiero powiedziałam Brusowi, że już z powrotem może mnie zamknąć w domu.

*

A jak u Was? Nadal w izolacji? Jak sobie radzicie?

Jeżeli podobał Ci się ten tekst i chcesz więcej, zostaw mi swojego maila. Na pewno wtedy nie przegapisz żadnego patolkowego wpisu 🙂


.